„Ignitis grupės“ pirmo pusmečio rezultatai: Žalioji gamyba auga, tačiau aukštos energijos išteklių kainos kelia iššūkių ir didina apyvartinio kapitalo poreikį

2022 m. rugpjūčio 23 d.
ig

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupei“ pirmasis šių metų pusmetis buvo kupinas iššūkių. Daugiausiai jų kelia kylančios energijos išteklių kainos, kurios neigiamai veikia Sprendimų klientams segmentą. Tačiau investicijos į Žaliąją gamybą ir iš jos gaunama grąža padeda subalansuoti situaciją.

„Ignitis grupės“ šių metų pirmojo pusmečio koreguotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) siekė 206,5 mln. eurų. Geresnį bendrą koreguoto EBITDA rezultatą lėmė investicijos Lenkijoje bei geresni Žaliosios gamybos veikiančių pajėgumų rezultatai. Atitinkamai Žaliosios gamybos koreguotas EBITDA sudarė beveik 60 % (119,4 mln. eurų) Grupės bendro 2022 m. I pusm. rezultato. Tačiau Sprendimų klientams veikla, apimanti ir nepriklausomo tiekimo veiklą gyventojams, buvo nuostolinga – pirmąjį pusmetį koreguotas EBITDA nuostolis siekė 4,7 mln. eurų. Lanksčiosios gamybos segmento rezultatai pirmąjį pusmetį taip pat smuko daugiau nei dvigubai iki 8,2 mln. eurų koreguoto EBITDA.

Be to, dėl ekstremalios situacijos energijos rinkose Grupės apyvartinis kapitalas per pirmąjį šių metų pusmetį išaugo 326,1 mln. eurų iki 812,5 mln. eurų. Išskirtinę situaciją rinkoje ir poveikį Grupei lėmė kelios priežastys. Pirmiausia, žemesni Sprendimų klientams segmento reguliuojami visuomeninio tiekimo fiksuoti tarifai negu reali rinkos kaina, dėl kurių susidaro klientų skolos (reguliaciniai skirtumai). Taip pat „Gazprom“ dujų atsisakymas bei jų pakeitimas suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD) nuo 2022 m. balandžio mėn.

Toks apyvartinio kapitalo poreikio išaugimas lėmė rekordiškai didelį neigiamą laisvųjų pinigų srautą – 247,2 mln. eurų per pirmąjį pusmetį. Atsižvelgiant į tai, kad Grupės koreguotas EBITDA pirmąjį pusmetį buvo didesnis negu pernai, šį prieaugį Grupė panaudojo apyvartiniam kapitalui finansuoti, tačiau tai padengė tik nedidelę dalį išaugusio poreikio. Likusiam apyvartiniam kapitalui buvo skolinamasi papildomai užsitikrinant apie 500 mln. eurų kredito linijomis. Atitinkamai Grupės grynoji skola išaugo iki 1,2 mlrd. eurų.

„Visas energetikos sektorius Europoje susiduria su ypač dideliais iššūkiais – augančios gamtinių dujų ir elektros energijos kainos lemia vis didesnį apyvartinio kapitalo poreikį, dėl ko tenka vis daugiau lėšų skolintis. Tai, kad laiku investavome į žaliąją gamybą Lenkijoje bei toliau investuojame Lietuvoje ir visame regione, padeda subalansuoti rinkos spaudimą.

Nors situacija rinkoje yra įtempta, norime nuraminti klientus ir patikinti, kad nepaisant sudėtingos situacijos, „Ignitis grupė“ yra pakankamai finansiškai stabili, kad galėtų išgyventi šį sudėtingą rinkoje laikotarpį, o taip pat vykdyti įsipareigojimus savo klientams. Tai patvirtinta ir  kredito reitingų agentūros „S&P Global Ratings“ šių metų liepą peržiūrėtas bei paliktas tas pats Grupės kredito reitingas – „BBB+“ su stabilia perspektyva. Taigi, dar kartą patikiname, kad fiksuotos kainos sutartys su gyventojais nebus nutraukiamos ar keičiamos visą jų galiojimo laikotarpį“, - sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

Su detaliais finansiniais rezultatais susipažinti galite per vertybinių popierių biržas paskelbtame pranešime.

Tarpinio pranešimo pristatymas

Paskelbus 2022 m. pirmojo pusmečio tarpinį pranešimą, 2022 m. rugpjūčio 23 d., antradienį, 13 val. (Vilniaus laiku) / 11 val. (Londono laiku) vyks pusmečio rezultatų pristatymas.

Registruotis prisijungimui prie pristatymo galite čia: https://edge.media-server.com/mmc/p/6922ds4h

Taip pat prie pristatymo galite prisijungti telefonu. Norėdami gauti informaciją apie prisijungimą telefonu, registruokitės čia. Užsiregistravę, ekrane matysite informaciją kaip prisijungti telefonu, taip pat, gausite informaciją el. paštu. Prisijungti galėsite naudodami pateiktus numerius ir unikalų kodą. Taip pat galite pasirinkti „Paskambinti man“ parinktį. Pateikite sistemai savo telefono numerį ir ji jums automatiškai paskambins kai prasidės pristatymas.

Visus klausimus Grupės ryšių su investuotojais atstovams galite užduoti iš anksto, užsiregistravę pristatymui arba gyvai pristatymo metu.

Pristatymo skaidrės bus pasiekiamos prieš pristatymą:
https://www.ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai

Tarpinį pranešimą, tame tarpe ir faktų lentelę (Excel formatu), galite atsisiųsti:
ttps://www.ignitisgrupe.lt/lt/ataskaitos-ir-pristatymai