Tinklai

Atsparus ir efektyvus energijos skirstymas, sudarantis prielaidas energetikos pokyčiams

 

Skirstymo veikloje siekiame užtikrinti konkurencijos ir pasirinkimo laisvę rinkoje, diegti klientų lūkesčius atitinkančius išmanius sprendimus ir užtikrinti tinklo patikimumą. Siekdami, kad rinkos dalyviai galėtų vienodomis sąlygomis išbandyti siūlomas naujas paslaugas ir produktus, rinkai atveriame skirstymo tinklo infrastruktūrą ir duomenis.

Skirstymo veiklą vykdo „Ignitis grupės“ įmonė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kuri prižiūri elektros energijos ir dujų skirstomuosius tinklus, rūpinasi, kad jie būtų patikimi ir efektyvūs, prijungia naujus klientus. Bendrovė diegia išmaniuosius sprendimus ir efektyviai valdydama infrastruktūrą siekia sudaryti palankias sąlygas konkurencijai energetikos rinkoje.

Bendrovė rūpinasi daugiau nei 125 tūkst. km ilgio elektros oro ir kabelių linijomis, eksploatuoja per 9 tūkst. km skirstomųjų dujotiekių. ESO taip pat yra garantinis elektros ir dujų tiekėjas, užtikrinantis nenutrūkstamą energijos tiekimą šalies vartotojams.

2019–2028 m. investicijoms į tinklo patikimumo, išmanizacijos ir kliento patirčių bei rinkos įgalinimą, taip pat naujų vartotojų prijungimui planuojama iš viso skirti per 1,8 mlrd. eurų.

Daugiau apie ESO