Pirmąjį gimtadienį švenčiantys „Ignitis saulės parkai“ pripažinti Lietuvos metų paslauga

2020 m. spalio 01 d.
Pirmąjį gimtadienį švenčiantys „Ignitis saulės parkai“ pripažinti Lietuvos metų paslauga

Galimybę elektros energiją iš saulės gamintis ne tik privačių namų, bet ir daugiabučių gyventojams suteikusiems „Ignitis saulės parkai“ Lietuvos verslo konfederacija įteikė Metų paslaugos apdovanojimą. Prieš metus startavusia pirmąja pasaulyje visos šalies mastu veikiančia nutolusių saulės elektrinių  platforma jau pasinaudojo daugiau nei 1350 klientų, o bendra joje siūlomų projektų galia šiuo metu siekia beveik 8 MW.

„Gaminančiais vartotojais norinčiais tapti arba apie tokią galimybę pamąstančių gyventojų kiekis Lietuvoje nuolat auga. Prie atsinaujinančios energetikos populiarėjimo šalyje prisidėjo ir „Ignitis saulės parkai“, kurie tapo itin patogiu būdu įsigyti reikiamą nutolusių saulės elektrinių kiekį ir prisidėti prie aplinkos tausojimo.   

Nors užsienio šalyse nutolusių saulės elektrinių nuoma vartotojams buvo prieinamas dalykas, tai dalies tokios elektrinės įsigijimas tapo naujove ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Džiaugiamės, kad ši platforma sulaukė teigiamo ne tik gyventojų ir saulės parkų vystytojų dėmesio, bet ir pripažinimo šių metų Lietuvos verslo konfederacijos organizuojamuose „Metų paslaugos“ rinkimuose“, – sako „Ignitis“ Privačių klientų tarnybos vadovas Andrius Kavaliauskas.

„Ignitis saulės parkai“ yra pirmoji pasaulyje visos šalies mastu veikianti platforma, suteikianti galimybę įsigyti nutolusią saulės elektrinę. Platforma savo veiklą pradėjo 2019 m. spalio 1 d., įsigaliojus įstatymų pakeitimams, leidžiantiems elektrą iš saulės gaminti vienoje Lietuvos vietoje, o vartoti – kitoje. Be to, nuo šių metų rugsėjo 22 d. platformoje buvo pristatyta dar viena naujovė- galimybė įsigyti arba išsinuomoti nutolusios saulės elektrinės dalį ir verslo klientams.

„Ignitis“ rodoma lyderystė drąsiai einant į atsinaujinančios energetikos sritį puikiai atspindi tiek valstybės bei visuomenės poreikį žalesnei, tvaresnei energijai“, – teigia Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Gaminančiu vartotoju norintis tapti klientas „Ignitis saulės parkų“ platformoje gali rasti skirtingų vystytojų, tarp kurių yra tokios saulės energetikos bendrovės kaip „Green Genius“, „Egrupė“, „Ignitis gamyba“, „Saulės grąža“ ir kitos, projektus.

Minimali nutolusios saulės elektrinės dalies galia, kurią platformoje gali įsigyti klientas, yra 1 kW, maksimali – 30 kW privatiems ir 500 kW verslo klientams. Įsivertinti, koks galingumas yra reikalingas konkrečiu atveju, klientams padeda svetainėje www.saulesparkai.lt įdiegta konkrečiam būstui reikalingos elektros galios bei naudos skaičiuoklė. Remiantis vidutiniu Lietuvos butų elektros suvartojimu, privatiems klientams vidutiniškai užtektų 4 kW galingumo saulės elektrinės tam, kad patenkintų visą elektros vartojimo poreikį.

Kiekvienoje nutolusioje saulės elektrinėje įrengtas skaitiklis, skaičiuojantis į tinklus pateikiamą pagamintos energijos kiekį realiu laiku, o ESO sugeneruotą elektros energiją padalina visiems elektrinių savininkams proporcingai jų nupirktam galingumui. Kiekvieno elektrinės bendrasavininko ar nuomininko namuose taip pat įrengiamas išmanusis skaitiklis automatiniam suvartojimo duomenų nuskaitymui, matuojantis, kiek elektros energijos namų ūkis suvartojo. Mėnesio gale duomenys yra sulyginami su ESO pateiktais saulės parko gamybos duomenimis. Kliento elektros energijos sąskaita apskaičiuojama pagal pagamintos ir sunaudotos elektros sąnaudas.