„Ignitis gamybos“ hidroelektrinėse sėkmingai atlikti šalies energetikos sistemai svarbūs bandymai

2020 m. liepos 27 d.
„Ignitis gamybos“ hidroelektrinėse sėkmingai atlikti šalies energetikos sistemai svarbūs bandymai

Šeštadienį bendrovės „Ignitis gamyba“ valdomose hidroelektrinėse – Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE) ir Kauno hidroelektrinėje (HE) – sėkmingai įvykdyti vidiniai elektros energetikos sistemos atnaujinimo po totalinės avarijos bandymai, kurių metu buvo patikrintos hidroelektrinių savilaidos automatikos (angl. „Black Start“).

„Hidroelektrinės yra nuolat veikiančios, patikimai tarnauja šalies energetikos poreikiams, todėl jų galimybėmis neabejojame. O šis elektros sistemos atkūrimo bandymas dar kartą patvirtino, kad esame pasirengę netikėtoms situacijoms. „Ignitis gamybos“ valdomos elektrinės užtikrina Lietuvos elektros energetikos sistemos saugumą ir stabilumą”, – teigia „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Hidroelektrinių bandymai buvo atliekami imituojant įtampos dingimą Lietuvos elektros energetinėje sistemoje. Taip patikrinta galimybė nesant įtampos paleisti Kauno HE ir Kruonio HAE hidroagregatus ir paduoti įtampą į Lietuvos elektros energetinę sistemą. Šios hidroelektrinės yra vienintelės elektrinės Lietuvoje, turinčios „Black Start“ funkciją ir dalyvaujančios energetinės sistemos atnaujinimo po totalinės avarijos bandymuose.

Hidroelektrinių bandymus inicijavo Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, kuriam sistemos atkūrimo po totalinės avarijos paslaugą teikia „Ignitis gamybos“ valdomos Kauno HE ir Kruonio HAE. Panašūs Lietuvos elektros energetikos sistemos atkūrimo bandymai vykdomi kasmet. Sistemos atkūrimas – tai elektros tiekimo atnaujinimas po avarijų elektros sistemoje, kai nutrūksta elektros tiekimas visoje šalyje.