„Lietuvos energija“ pasirašė sutartis su inovacijų fondo valdytojais

2017 m. liepos 25 d.
Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ baigė pasiruošimo etapą ir šiandien pasirašė fondo įsteigimo sutartį su „Contrarian Ventures“. Inovacijų fondo valdymas bei energetikos startuolių akseleratoriaus veiklos vystymas patikėtas didelę tarptautinę patirtį turinčiai komandai „Contrarian Ventures“, kuri pasirinkta iš 5 viešoje atrankoje dalyvavusių komandų.
 
„Lietuvos energijos“ kartu su atsirinkta komanda įsteigtas fondas tapo pirmuoju korporatyviniu rizikos kapitalo fondu Baltijos šalyse. Planuojama, kad fondas per metus į startuolius investuos iki 1 mln. eurų, o akseleratorius per tris metus turėtų prisidėti išvystant mažiausiai 15 startuolių.
 
„Steigdami į išmaniąją energetiką orientuotą rizikos kapitalo fondą, siekiame pritraukti naujas idėjas ir išorės talentus. Bendradarbiaudami ir sudarydami tinkamas sąlygas spręsti su energetika susijusius iššūkius, galėsime šių talentų potencialą panaudoti plėtodami tas sritis, kurios ateityje sukurs daugiausia vertės energetikoje.“, – teigia dr. Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Inovacijų fondas ir energetikos startuolių akseleratorius investuos į išmaniosios energetikos projektus – išmanieji tinklai, atsinaujinantys ištekliai, bioenergetika, smulkioji generacija, išmanūs namai, didieji duomenys ir analitika, elektroninės paslaugos bei kitus su energetika susijusius sprendimus. Fondo veikla apims ir akseleratorių – atrinktų verslo idėjų autoriams bus suteikiama darbo vieta Vilniaus Tech Park biuruose, prieiga prie plataus Lietuvos ir užsienio ekspertų tinklo, kompetentingų „Lietuvos energijos“ profesionalų ir infrastruktūros. Inovacijų fondo veikla prasidės nuo idėjų atrankos etapo, kuriame tinkamas verslo idėjas bus siekiama pritraukti ne tik iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bet ir kitų Šiaurės ir Rytų Europos šalių. Atrinktos verslo idėjų komandos, kurios dar neturi veikiančio savo idėjos prototipo, galės tikėtis prieš–ankstyvosios (angl. pre–seed) stadijos investicijos iki 50 tūkst. eurų. Labiau pažengusios komandos gali tikėtis iki 300 tūkst. eurų arba išskirtiniais atvejais didesnės ankstyvosios (angl. seed) stadijos investicijos.
 
„Lietuvos energija“, steigdama pirmąjį Baltijos šalyse specializuotą korporatyvinį rizikos kapitalo fondą, vertino vietinių  ir tarptautinių rizikos kapitalo rinkų patirtį bei konsultavosi su Europos finansinėmis institucijomis, rinkos dalyviais ir ekspertais. Į fondą bus siekiama pritraukti ir kitų  investuotojų lėšas.  Fondo lėšos galės būti investuojamos tik į su energetine veikla susijusius startuolius. Fondo struktūra, kaštai ir pelno dalybos atitiks rinkoje egzistuojančius standartus.
 
„Mūsų komanda džiaugiasi galimybe dirbti su „Lietuvos energija“ ir būti pirmiems steigiant korporatyvinį rizikos kapitalo fondą regione su tokiu finansiškai stipriu investuotoju ir partneriu. Manome, kad mūsų patyrusi tarptautinė komanda į rinka atsineša  unikalų pasiūlymą, kuris startuoliams bus labai patrauklus ir tikimės nemažos konkurencijos.“ – teigia Rokas Pečiulaitis, „Contrarian Ventures“  vykdantysis partneris.
 
Fondo valdytojų  „Contrarian Ventures“ komandą sudaro septyni ekspertai iš Lietuvos, Izraelio ir Olandijos. Visi komandos dalyviai kartu sudėjus yra dalyvavę daugiau nei 100 įmonių vystymo procesuose, atlikę daugiau nei 70 investicijų ir sėkmingai realizavę 15 įmonių. Kiekvienas partneris turi sukaupęs ne mažesnę nei 5 metų patirtį išmaniosios energetikos verslų vystyme ir realizavime, rizikos kapitalo fondų valdymo, verslo idėjų akseleravime ir investicijų valdyme. Vienas iš komandos partnerių yra vienos didžiausių pasaulyje startuolių vystymo programos „StartupBootCamp“ bendraįkūrėjas. Olandija ir Izraelis tarptautinėje startuolių bendruomenėje yra vertinamos kaip tos šalys, kurios turi itin gerai išvystytą startuolių ekosistemą. Tad partnerių iš šių šalių žinios bei profesiniai ryšiai bus naudojami siekiant Lietuvos inovacijų ir startuolių ekosistemą sėkmingiau integruoti į tarptautinę verslo aplinką. Tokio tipo rizikos kapitalo fondai veikia ir kitose ES šalyse, kur energetikos įmonės jau ne vienerius metus sėkmingai investuoja į inovacijas.
Daugiau informacijos apie fondo valdytojo „Contrarian Ventures“ komandą ir „Lietuvos energijos“ išmaniosios Energetikos Fondą galima rasti valdytojo naujame internetiniame puslapyje www.cventures.vc. Šiame puslapyje rasite visą startuoliams bei investuotojams aktualią informaciją. Fondas aktyviai ieško investicijų ir ragina startuolius siūlyti idėjas.