Išmaniosios energetikos fondas kartu su partneriais investavo į Norvegijos startuolį „Chooose“

2019 m. liepos 11 d.
„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į klimato kaitos poveikį mažinantį Norvegijos startuolį „Chooose“. Pasaulyje pripažintas ir daugelį apdovanojimų gavęs startuolis sukūrė platformą, per kurią asmenys ir organizacijos gali paprastai kompensuoti savo sukuriamą anglies dioksidą ir taip prisidėti prie oro taršos mažinimo.
 
„Chooose“ bendradarbiavimas su Jungtinių Tautų Organizacija leidžia startuoliui dalyvauti anglies dioksido kredito rinkose ir išimti šiuos kreditus iš apyvartos. Startuolis pirkdamas anglies dioksido kreditus (vienas kreditas lygus vienai tonai anglies dioksido atmosferoje) iš atsinaujinančios energetikos projektų besivystančiose šalyse, skatina šių projektų plėtrą ir kreditų rinkos likvidumą. Kreditų išėmimas iš rinkos mažina bendrą anglies dioksido kiekį pasaulyje.
 
Bendra visų investuojančių partnerių, tarp kurių yra Norvegijos „Wiski“, „Katapult“ ir Vokietijos „Vito“, investicija siekia 4 mln eurų. Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondo investicija siekia 300 tūkst. eurų.

„Norint mažinti klimato kaitą, išvien turi veikti tiek pavieniai asmenys, tiek verslo įmonės. „Chooose“ kuriamas sprendimas leidžia tiek vartotojų, tiek verslo segmentams paprastai ir aiškiai kompensuoti anglies dioksido emisijas. Šis startuolis ne tik skleidžia žinią apie klimato kaitos poveikį, bet ir siūlo konkrečius sprendimus, kaip kiekvienas galime prisidėti mažindami oro taršą ir jos sukeliamą klimato kaitą“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Ypatingai daug dėmesio „Chooose“ sulaukė tapęs Norvegijos 2017 metų startuoliu ir po to, kai seras Ričardas Bransonas, vienas žymiausių verslininkų, milijardierius, verslo grupių Virgin Group įkūrėjas, bei „Extreme Tech Challenge“ konkursas įvardino technologinį startuolį vienu iš 10 geriausių pasaulyje. Startuolis taip pat yra subūręs didelę asmenų ir įmonių bendruomenę, kuri kuria visuomenei patrauklius ir kūrybiškus su klimato kaita kovojančius sprendimus.
 
„Imtis veiksmų dėl klimato kaitos reikia nedelsiant. Mes iš tikrųjų tikime, kad paprasti ir visiems lengvai prieinami sprendimai, leidžiantys tiek pavieniams asmenims, tiek didelėms įmonės prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, yra patys veiksmingiausi. Per pastaruosius 18 mėnesių stebime, kaip atsiranda vis daugiau žmonių, kurie neklausia, kodėl reikia prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Jie tiesiog imasi veiksmų“, – sako vienas iš „Chooose“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Andreas Slettvoll.
 
„Lietuvos energijos“ grupės investicijos į įvairius projektus turėtų CO2 emisijas kasmet sumažinti 700 tūkst. tonų. Grupė skatina visas įmones, su kuriomis bendradarbiauja, sekti geraisiais pavyzdžiais. „Contrarian Ventures“ vadovaujančiojo partnerio Roko Pečiulaičio teigimu, nugalėti aplinkosaugos iššūkius, su kuriais susiduriame, galime savo pavyzdžiu ir problemos žinomumo didinimu: „Tikime „Chooose“ kuriamo sprendimo potencialu, nes be visų įsitraukimo Paryžiaus susitarimas dėl klimato kaitos negali būti įgyvendintas“.
 
Išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės, Atviros kultūros. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti leinnovationhub.com.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.
Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.