„Ignitis“ pristatė naują kompensavimo už pagamintą elektrą tvarką: nuo būsimų sąskaitų padengimo iki nuolaidos elektromobilio įkrovimui

2021 m. balandžio 15 d.
„Ignitis“ pristatė naują kompensavimo už pagamintą elektrą tvarką: nuo būsimų sąskaitų padengimo iki nuolaidos elektromobilio įkrovimui

Gaminančių vartotojų gretoms Lietuvoje augant, vis aktualesniu tampa kompensacijos už saulės elektrinėse pagamintą elektrą klausimas. Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ savo klientams pasiūlė lanksčias ir patrauklias kompensacijos sąlygas, kurios leis paprasčiau panaudoti po balandžio 1 d. nesuvartotą ir pasaugojimui perduotą elektros energiją. Tarp jų – ir galimybė už sukauptos elektros vertę apmokėti šeimos narių elektros sąskaitas arba gauti nuolaidą savo elektromobilio įkrovimui.

„Atsinaujinančios energetikos poreikis šalyje nuolat didėja, o jį skatina tiek pačių gyventojų noras prisidėti prie aplinkai draugiškesnių sprendimų, tiek ir skiriama Europos Sąjungos parama nuosavoms ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti. Kartu aktualėja ir kompensacijos už pagamintą elektros energiją klausimas bei stiprėja poreikis lanksčiau panaudoti savo pasigamintą elektros energiją. Todėl „Ignitis“ savo klientams pasiūlė patobulintą kompensavimo už saulės elektrinėse pagamintą ir sukauptą, bet iki balandžio 1 d. neišnaudotą energijos likutį tvarką“, – sako „Ignitis“ privačių klientų tarnybos vadovas Andrius Kavaliauskas.

Nuo šiol „Ignitis“ nepriklausomo tiekėjo klientai galės pasirinkti tris kompensacijos už sukauptą elektros energiją būdus. Pirmasis – tai būsimų savo elektros energijos sąskaitų kompensavimas, antrasis – galimybė skirti kompensacijos vertę savo šeimos nario ar artimojo suvartojamos elektros energijos sąskaitai padengti. Galiausiai pasiūlyta galimybė už sukauptą elektros energiją pasinaudoti nuolaida nuosavo elektromobilio įkrovimui „Ignitis ON“ tinkle.

Detalią informaciją apie naują „Ignitis“ siūlomą kompensavimo gaminantiems vartotojams tvarką galite rasti čia.

Svarbu paminėti kad pasinaudoti tokia kompensavimo tvarka gali tik gaminančiais vartotojais esantys „Ignitis“ nepriklausomo tiekėjo klientai, kurie yra sukaupę, bet neišnaudoję daugiau nei 0 kWh iki šių metų balandžio 1 d. Pasirinkti norimą kompensacijos būdą šie klientai gali iki šių metų balandžio 30 d., prisijungę prie savo paskyros e.ignitis.lt savitarnos sistemoje. Pati kompensacija pasirinkta forma jiems bus suteikta per gegužės mėnesį.

Iki šiol iš visuomeninio elektros tiekėjo pas nepriklausomą tiekėją pereinantys gaminantys vartotojai su savo sukaupta elektros energija galėjo pasielgti dvejopai: sukauptą elektros kiekį perkelti pas kitą elektros tiekėją, arba anuliuoti šį kiekį ir prašyti už jį kompensacijos.

„Ignitis“ skaičiavimais, vidutinė visų grupių gaminančių vartotojų įsirengiamos elektrinės galia šiuo metu šalyje siekia 9,44 kW. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, 2021 m. kovo mėn. gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje siekė 9511 – beveik trigubai daugiau nei 2019 metais, kuomet jų buvo 3384.