„Ignitis“ plečia veiklą Lenkijoje – tapo elektros ir dujų tiekėju verslo klientams

2020 m. liepos 28 d.
„Ignitis“ plečia veiklą Lenkijoje – tapo elektros ir dujų tiekėju verslo klientams

„Ignitis“ dukterinė įmonė Lenkijoje „Ignitis Polska“  įžengė į  šios šalies elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo verslo klientams rinką. Pozicijos stiprinimas Lenkijos rinkoje yra vienas iš atnaujintoje „Ignitis grupės“ ilgalaikėje strategijoje įtvirtintų tikslų. 2017 m. įkurta „Ignitis Polska“ iki šiol sėkmingai vykdė tik didmeninę elektros prekybą biržoje, per metus suprekiaudavo iki penkių teravatvalandžių elektros energijos Lenkijos didmeninėje elektros energijos rinkoje.

„Lenkijos rinkoje veikiame ne pirmus metus, esame sukaupę nemenką veiklos patirtį, todėl gerai išmanome vietos klientų poreikius ir lūkesčius. Dėl to žengimas į energijos tiekimo verslo klientams segmentą yra natūralus tolimesnės bendrovės plėtros etapas.

Būdami dalimi tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupės“, turinčios didelę patirtį Europos energetikos rinkose, savo klientams Lenkijoje galime pasiūlyti optimalius sprendimus, galimybę aktyviai valdyti savo portfelį ir diversifikuoti riziką, susijusią su energijos ar dujų pirkimu. Be to, didelį dėmesį skiriame tvariems ir aplinką tausojantiems sprendimams, dėl kurių mūsų klientai gali naudotis švaria energija ir prisidėti prie taršos aplinkai mažinimo“, – sako „Ignitis grupės“ Lenkijos regiono vadovė Diana Kazakevič. „Ignitis Polska“ pozicijas Lenkijos elektros energijos ir gamtinių dujų tiekimo rinkoje padės stiprinti ir prie bendrovės komandos prisijungęs ir šios šalies energetikos rinkoje gerai žinomas Robert Matuszewski, anksčiau dirbęs tarptautinėse energetikos grupėse.

„Ignitis grupė“ Lenkijos rinkoje taip pat aktyviai investuoja į atsinaujinančios energetikos projektus. Šiuo metu Pomeranijos regione vystomas 94 MW galios vėjo elektrinių parko, kuriame bus įrengtos 29 jėgainės, projektas. 

Pats vėjo parkas pradės veikti 2021 m., o investicijos į jį siekia apie 127 mln. eurų. Šis projektas laimėjo Lenkijos atsinaujinančių energijos išteklių skatinamųjų tarifų aukcioną. Šiuo metu Pomeranijos vėjo parkas yra antras pagal dydį vėjo parkas statomas Lenkijoje ir planuojama, kad jis pagamins tiek energijos, kiek užtektų aprūpinti elektra beveik 160000 namų ūkių ištisus metus.

Už vystomą Pomeranijos vėjo parko projektą „Ignitis grupė“ praėjusiais metais gavo Lenkijos verslo apdovanojimą kategorijoje „Didžiausia lietuviška investicija Lenkijoje 2019“.

2019 m. „Ignitis Polska“ įžengė į Lenkijos didmeninę gamtinių dujų rinką ir prisijungė prie Skandinavijoje veikiančios „Nasdaq Commodities OMX“ biržos, tokiu būdu išplėsdama didmeninės elektros energijos prekybos portfelį regione.    „Nasdaq Commodities OMX“ biržoje yra prekiaujama finansiniais instrumentais, susietais su elektros energijos kainomis Skandinavijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje bei Baltijos šalyse. Šioje biržoje taip pat prekiaujama elektros energijos sertifikatais bei anglies, gamtinių dujų, mazuto ir jūros produktų išvestinėmis finansinėmis priemonėmis.