„Ignitis grupės“ Verslo atsparumo tarnybai vadovaus E. Kerza

2020 m. balandžio 29 d.
„Ignitis grupės“ Verslo atsparumo tarnybai vadovaus E. Kerza

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ Verslo atsparumo tarnybos direktoriumi taps vienas geriausių šalies rizikų valdymo ir kibernetinės saugos ekspertų Edvinas Kerza. Jis tarnybai pradės vadovauti nuo gegužės 5 dienos ir bus atsakingas už visos grupės rizikos valdymą, veiklos tęstinumą, prevenciją, atitiktį, informacinę bei darbo saugą.

E. Kerza šiuo metu dirba krašto apsaugos viceministru ir yra aukščiausias už visos šalies kibernetinį saugumą atsakingas pareigūnas. Jam atėjus į šią poziciją iš esmės imtas keisti kibernetinis šalies saugumas, o Lietuva tarptautiniame ITU kibernetinio saugumo indekse per trejus metus pakilo iš 57 į 4 vietą.

E. Kerza taip pat buvo atsakingas už visos krašto apsaugos kibernetinę saugą bei jos biudžetą, siekiantį milijardą eurų bei už valstybės saugųjį tinklą, kuris jungia svarbiausias ir Lietuvai kritiškiausias organizacijas. Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai metu E. Kerza užtikrino informacinių technologijų saugą, sistemų parengimą ir atstovavo Lietuvai su tuo susijusiose darbo grupėse.

„Vienas iš kertinių sėkmingos veiklos ir tarptautinės plėtros garantų tokiai grupei kaip mūsų yra viso verslo gebėjimas būti atspariu išorės ir vidaus rizikos veiksniams, kibernetinės saugos užtikrinimas, skaidri veikla ir bet kokios korupcijos ar jautrios komercinės informacijos nutekėjimo užkardymas. „Ignitis grupė“ šiose srityse laikosi aukščiausių standartų, todėl džiaugiuosi, kad prie mūsų komandos prisijungia didelę patirtį rizikos, prevencijos ir kibernetinio saugumo srityje turintis profesionalas“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

„Ignitis grupė“ naujo tarnybos vadovo atranką pradėjo kovo pradžioje, bendradarbiaujant su darbuotojų paieškų ir atrankų agentūra „AIMS International“. Iš viso bendrovė sulaukė daugiau nei 40 paraiškų iš potencialių kandidatų.  

Verslo atsparumo tarnyba iki šiol vadinosi Prevencijos, rizikos valdymo ir atitikties tarnyba, tačiau prie jos prijungus Informacijos saugos departamentą, pavadinimas pakeistas į labiau atspindintį naują tarnybos veiklą.

„Labai džiaugiuosi galėdamas prisijungti prie tokios ambicingos ir labai aiškius tikslus išsikėlusios „Ignitis grupės“ komandos. Nuoširdžiai tikiu, kad mano patirtis ir turimos žinios prisidės ir prie šalies energetinės nepriklausomybės, ir prie įmonės tikslų bei vertės Lietuvai kūrimo“, – teigia E. Kerza.

Vis labiau grėsmėms keliantis į skaitmeninę erdvę, kaip vienas pagrindinių E. Kerzai keliamų uždavinių yra veikiant integruotai grupės mastu ir didinant sinergiją tarp funkcijos sričių, diegti naujus skaitmeninius darbo būdus, didinti gebėjimą greitai veikti prevenciškai, baigti įdiegti ISO skaidrumo standartą grupėje.