ESO nesustoja - supaprastintos ESO elektros įvedimo sąlygos kilstelėjo Lietuvą „Doing Business“ reitinge į neregėtas aukštumas

2019 m. spalio 24 d.
ESO nesustoja - supaprastintos ESO elektros įvedimo sąlygos kilstelėjo Lietuvą „Doing Business“ reitinge į neregėtas aukštumas

Kelerius metus iš eilės gerindama elektros įvedimo greitį ir sąlygas, elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dar kartą prisidėjo prie visos Lietuvos konkurencingumo reitingo augimo. Pasaulio banko paskelbtame „Doing Business 2020“ reitinge Lietuva pagal prisijungimo prie elektros tinklų rodiklį pakilo iš 26 į 15 vietą – 11 pozicijų aukščiau, lyginant su 2019 m. rodikliu (2017 m. - 33 vieta, 2016 m. 55 vieta).

Prisijungimo prie elektros tinklų rodiklis, vienas iš 10-ies vertinamų kriterijų, nustatant šalies pažangą bendrame „Doing Business“ reitinge. Pastarajam rodikliui nustatyti naudojami dar 4 kriterijai - procedūrų skaičius, prijungimo prie elektros tinklų laikas, elektros įvedimo darbų kaina, tinklo patikimumas bei skaidrumas. 

„Mūsų vienas iš pagrindinių prioritetų yra siekti, kad verslui su elektros energetika susijusios paslaugos būtų teikiamos kuo greičiau, patogiau ir paprasčiau. Tai prisideda stiprinant Lietuvos konkurencinį pranašumą ir patrauklumą, nes investuotojų pritraukimui prijungimo prie elektros tinklų trukmė yra svarbus kriterijus. Džiaugiamės, kad mūsų darbas ir vėl ženkliai prisidėjo prie Lietuvos istorinio pakilimo Pasaulio banko reitinge”, - sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Šiemet prisijungimo prie elektros tinklo procedūrų skaičius sumažėjo nuo 4 iki 3, atsisakius reikalavimo pateikti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pažymą apie kliento vidaus elektros tinklo patikrinimą ir pakeičiant ją rangovo pažyma. 

„Geresnis „Doing Business“ reitingas, tai visos šalies, o kartu ir ESO įvertinimas didinant visos šalies patrauklumą investuotojams, gerinant sąlygas plėtrą vykdančiam verslui. Intensyviai dirbome su institucijomis, derinome procesus ir pasiekėme, kad ne viena ilgai trunkanti elektros įvedimo derinimo procedūra būtų panaikinta arba sutrumpėtų. Tai leido sumažinti elektros įvedimo trukmę. Ties tuo nesustojame. Sieksime optimizuoti ir kitus procesus, kurie sudarys prielaidas gerėjimui „Doing Business“ reitinge ir kitąmet“, – sako ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris. 

ESO inicijuoja ir kitus siūlymus, kurie padėtų dar supaprastinti elektros įvedimo procesą. Vienas jų - siekiantiems prisijungti prie elektros skirstymo tinklų nereikėtų pildyti paraiškos. 

Capture

„Doing Business“ – Pasaulio banko atliekamas verslo aplinkos vertinimas. Indeksas nagrinėja verslo plėtrą skatinančius ir stabdančius reikalavimus šalyse, ir juos reitinguoja. Susumavus visus rodiklius, Lietuva šiemet pakilo 3 pozicijomis aukštyn ir užima 11 vietą iš 190 pasaulio valstybių.