Biržose startavo prekyba „Ignitis grupės“ vertybiniais popieriais

2020 m. spalio 07 d.
s

„Ignitis grupė“, pirmaujanti energetikos bendrovė Baltijos šalyse, praneša, kad šiandien prasidėjo pirmoji prekybos jos vertybiniais popieriais diena Nasdaq Vilnius ir Londono vertybinių popierių biržose.

Sėkmingai užpildžius investuotojų paraiškų knygą, „Ignitis grupės“ akcijomis bus prekiaujama pagrindiniame Nasdaq Vilnius prekybos sąraše su simboliu „IGN1L”, o tarptautiniais depozitoriumo pakvitavimais, atitinkančiais akcijas, bus prekiaujama Londono vertybinių popierių biržos pagrindiniame sąraše su simboliu „IGN“. Iš viso išplatinta 20 mln. akcijų, platinimo kaina buvo 22,5 euro už akciją.

„Ignitis grupės“ IPO yra didžiausias Baltijos šalių bendrovės atliktas IPO, kurio metu iš viso pritraukta 450 mln. eurų. Akcijos sulaukė stiprios ir gerai diversifikuotos institucinių investuotojų paklausos – tiek iš tarptautinių, tiek ir iš vietinių turto valdytojų, įskaitant Šiaurės, Vidurio Europos ir kitus institucinius bei mažmeninius investuotojus.

Su prospektu, kuris buvo patvirtintas Lietuvos banko, galima susipažinti bendrovės svetainėje adresu www.ignitisgrupe.lt/ipo.

Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius sakė:

„Ši diena žymį istorinę akimirką „Ignitis grupei“. Kartu su savo naujaisiais mažmeniniais bei instituciniais akcininkais iš Baltijos šalių ir viso pasaulio pradedame naują veiklos etapą kaip listinguojama bendrovė. Tai padės užtikrinti mūsų ilgalaikės žaliosios energijos gamybos strategijos įgyvendinimą.

Su valdybos ir stebėtojų tarybos palaikymu ketiname dirbti visų savo akcininkų labui. Tuo pačiu ir toliau atliksime svarbų vaidmenį Europos ir Baltijos šalių energetikos rinkose, o tai ilguoju laikotarpiu sukurs vertę visiems akcininkams. Šiandienos etapas atspindi mūsų užmojus ir įsipareigojimą užtikrinti žalesnę ir švaresnę ateitį visiems.“

Darius Daubaras, „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininkas sakė:

„Prekybos pradžia Nasdaq Vilnius biržoje žymi didžiausio Baltijos šalių bendrovės IPO pabaigą ir mums bei, žinoma, mūsų naujiesiems akcininkams naujo bei svarbaus etapo pradžią „Ignitis grupėje.“

Paklausa, kurią matėme iš mažmeninių investuotojų ir tokios įvairovės tarptautinių institucinių investuotojų pusės, atspindi jų pasitikėjimą mūsų ilgalaike strategija ir augimo potencialu. Mūsų dabartinio portfelio kokybė, tvirta valdysena, įrodytas ilgalaikis finansinės veiklos pelningumas, kartu su augančia atsinaujinančių energijos išteklių paklausa, reiškia, kad savo regione turime unikalių galimybių didinti ilgalaikę viso mūsų portfelio vertę.“

Vilius Šapoka, Lietuvos Respublikos finansų ministras sakė:

„Šiandien yra svarbi diena „Ignitis grupei“, tačiau ji taip pat svarbi Lietuvai bei mūsų kaimynams Baltijos šalyse. Mūsų regionas auga ekonomiškai ir iš ekonominės bei valdysenos perspektyvos verslo bei investuotojų yra vertinamas kaip pavyzdinis. „Ignitis grupės“ IPO yra didžiulis žingsnis pirmyn plėtojant mūsų kapitalo rinkas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, sulaukęs tarptautinio pripažinimo.

Mūsų augimas atspindi Baltijos šalių atsparumą, tvaraus vystymosi siekį ir Šiaurės šalių praktikas atitinkančių tarptautinių standartų laikymąsi. Žengimas į biržą „Ignitis grupei“ suteikė papildomą galią, kuri jai buvo reikalinga augimui ateityje Lietuvoje ir regione. Su nekantrumu lauksiu to rezultatų ateityje.“