Atsakymas dėl „Ignitis grupės“ IPO – iki kovo pradžios

2019 m. gruodžio 04 d.
Atsakymas dėl „Ignitis grupės“ IPO – iki kovo pradžios

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupės“ akcijų pirminio viešo siūlymo (angl. Initial public offering, IPO) galimybė turėtų būti įvertinta artimiausiais mėnesiais. Finansų ministerija sudarė darbo grupę, kuri rekomendacijas dėl IPO pateiks iki 2020 metų kovo 1 dienos.

Anksčiau preliminariai planuota, kad darbo grupė darbą baigs iki kitų metų liepos 1 dienos, tačiau įvertinus jau surinktą informaciją bei darbų apimtis, nuspręsta terminą paankstinti.

„Ignitis grupės“ strategijoje iškeltiems ambicingiems tikslams įgyvendinti būtina sustiprinti kapitalo bazę. Tą aiškiai įvardijo tiek mūsų bei rinkos ekspertai, tiek ir finansų ministras. IPO yra labai reali galimybė pritraukti papildomą finansavimą, todėl džiaugiamės, kad atsakymų iš darbo grupės sulauksime iki kovo pradžios“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Darbo grupę sudaro jos vadovas finansų ministras Vilius Šapoka, Darbo grupės vadovo pavaduotojas finansų viceministras Darius Sadeckas, VšĮ „Stebėsenos ir prognozių agentūros“ direktorius Vidas Danielius, „Ignitis grupės“ stebėtojų tarybos pirmininkas Darius Daubaras, „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas, energetikos viceministras Egidijus Purlys ir Ministro Pirmininko patarėjas Lukas Savickas. Į ją taip pat bus kviečiami įvairūs savo sričių ekspertai ir rinkos dalyviai.

„Ignitis grupė“ jau skelbė, kad šis IPO galėtų tapti didžiausiu Baltijos šalių istorijoje pirminiu viešu siūlymu.

Jau anksčiau skelbta, kad siekiant sėkmingo IPO būtina išgryninta nuosavo kapitalo struktūrą – t.y. būtina delistinguoti dukterines „Ignitis grupės“ bendroves „Energijos skirstymo operatorius“ ir „Ignitis gamyba“. Dėl to trečiadienį bus sprendžiama šių įmonių visuotiniuose akcininkų susirinkimuose

Apie planus delistinguoti dukterines bendroves „Ignitis grupė“ pranešė lapkričio 11 dieną. Tuomet pranešta ir apie ketinimus inicijuoti IPO vertinančią darbo grupę. Apie pastarosios inicijavimą pranešta lapkričio 13 dieną.