Žalioji gamyba

Kryptinga, tvari ir pelninga plėtra

„Ignitis grupės“ žaliosios gamybos strateginė kryptis aprėpia energijos gamybą iš vėjo, saulės, biokuro ir atliekų – nuoseklią pajėgumų plėtrą, naujų projektų įgyvendinimą ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse.

Diversifikuodama energijos gamybos šaltinius, grupė didina energetinę nepriklausomybę, skatina atsinaujinančių išteklių naudojimą ir prisideda sprendžiant klimato kaitos sukeltas problemas bei siekiant darnios plėtros tikslų.

Žaliosios gamybos projektus įgyvendina net kelios grupės įmonės. 2020-2023 m. planuojama investuoti 700–950 mln. Eur į Žaliąją gamybą, siekiant užbaigti vykdomus statybų projektus ir 2023 m. pasiekti 1,6–1,8 MW instaliuotą galią.

Vėjo parkai

Iš vėjo pagaminta energija mažina oro taršą ir lėtina klimato kaitą, padeda užtikrinti energetinį saugumą bei sumažinti iškastinio kuro importą.

 

Plačiau

Saulės elektrinės

Saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių gyventojų ir įmonių visame pasaulyje.

 

Plačiau

Hidroelektrinės

„Ignitis gamyba“ valdo ir vysto Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinę (KHE) ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę.

 

 

 

Plačiau

Kogeneracinės jėgainės

„Ignitis grupei“ priklausančios įmonės Vilniuje ir Kaune įgyvendina modernių atliekas ir biokurą naudojančių didelio efektyvumo kogeneracinių jėgainių projektus.

 

Plačiau

gamyba

Kvietimas rinkos dalyviams

„Igntis grupė“ kviečia atsinaujinančios energetikos išteklių sektoriuje veikiančius rinkos dalyvius teikti pasiūlymus įsigyti jų valdomus ir vystomus objektus.

Tai neįpareigojantis kvietimas sektoriaus dalyviams, kurie valdo saulės, vėjo ar kitus su atsinaujinančia energetika susijusius energetikos projektus.

Siekiame įsigyti veikiančius arba vystomus parkus ir jėgaines valdančių bendrovių akcijas arba daiktines teises. Projektai gali būti vystomi Europos ekonominėje erdvėje, labiausiai koncentruojantis į Baltijos regiono valstybes, Lenkiją ir Skandinavijos šalis. Pageidautina minimali projekto galia turėtų būti ne mažesnė nei 10 MW Lietuvoje ir ne mažesnė nei 20 MW užsienio valstybėse.

Kvietimas AEI sektoriaus dalyviams

El. pašto adresas konsultacijoms: renewables@ignitis.lt