Vėjo parkai

Šiuo metu „Ignitis grupės“ įmonės valdo keturis veikiančius vėjo parkus Lietuvoje („Eurakras“, „Vėjo vatas“ ir du „Vėjo gūsio“ parkai – Liepynėje ir Kreivėnuose) ir vieną Estijoje („Tuuleenergia“). Bendra veikiančių parkų galia siekia per 76 MW.

2019 m. liepos mėn. startavo grupei priklausančio 94 MW galios Pomeranijos vėjo parko statyba Lenkijoje. Taip pat bendrovė plėtoja vėjo parko projektą prie Mažeikių.

Iki 2020 m. Baltijos šalyse ir Lenkijoje „Ignitis grupė“ siekia valdyti 400 MW galios atsinaujinančių energijos išteklių parkų, o 2030 m. visoje Europos Sąjungoje grupė valdys 3000 MW galios žaliosios generacijos jėgainių.

Grupės atsinaujinančios energetikos projektus valdo bendrovė „Ignitis renewables“, kuri yra atsakinga už efektyvų veikiančių vėjo jėgainių darbą, statomų parkų priežiūrą ir naujų plėtrą.

Daugiau apie „Ignitis renewables“

Kaip atsiranda energija iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip vėjo jėgainės, ir kaip tokia energija prisidės prie klimato kaitos mažinimo, galite paskaityti knygelėje „Tepučia vėjas“.