Vasario 16-osios proga „Ignitis grupė“ kviečia į virtualią ekskursiją „Pakeliui į Valstybę!“

2021 m. vasario 15 d.
Lietuva

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ kviečia Vasario 16-ąją paminėti virtualia ekskursija „Pakeliui į Valstybę!“. Tai bus kelionė po istorines Vilniaus vietas, kuriose užfiksuoti įvykiai, itin svarbūs Lietuvos valstybės atkūrimui.

Prisijungti prie šios ekskursijos gali kiekvienas – tereikia socialiniame tinkle „Facebook“ pasižymėti, kad norite dalyvauti šiame virtualiame renginyje, o šventinę dieną visų norinčiųjų lauks nuoroda į ypatingą virtualią kelionę. Nuoroda į specialų renginį.

„Jau kurį laiką „Ignitis grupės“ viduje turime tradiciją – svarbiausias valstybines šventes su kolegomis minime pasidovanodami sau naujų žinių apie Lietuvą. Šiemet tokia dovana – unikalia virtualia kelione po svarbiausias mūsų valstybės atkūrimui Vilniaus vietas – dalinamės dar plačiau. Vasario 16-ąją susitikti „Pakeliui į Valstybę“ grupės darbuotojai kviečia savo draugus, artimuosius, o mes, kaip „Ignitis grupė” – ir visus norinčiuosius”, – sako „Ignitis grupės“ vidinės komunikacijos vadovė Agnė Juravičienė.

Virtualus pasakojimas apims ne tik istorinius faktus, tačiau ir nežinomus to meto kasdienybės momentus. Kur prasidėjo lietuvybės budinimas istorinėje Lietuvos sostinėje? Kas buvo saugoma Šv. Mikalojaus bažnyčioje ir kuo ji buvo tokia svarbi? Kodėl žlugo pirminė Tautos namų statybos idėja? Ekskursijos dalyviai sužinos ir tai, kodėl Jono Basanavičiaus paminklas stovi būtent prieš Filharmoniją, o tautos patriarcho antrininkas stos gidei į pagalbą!

Prie virtualios ekskursijos „Pakeliui į Valstybę!“ atsiradimo daug prisidėjo Lietuvos nacionalinis muziejus, Signatarų namai, Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus, Lietuvos nacionalinė filharmonija, pasidaliję archyvine medžiaga ir pagalbėję filmavimo komandai. Tikimasi, kad pasibaigus karantinui ši virtuali kelionė jos dalyvius paskatins aplankyti ekrane matytas vietas gyvai.

Nuoroda į virtualią ekskursiją specialiai šiai progai sukurtume „Facebook“ renginyje bus aktyvi visą šventinę dieną nuo 8 val. ryto, tad kiekvienas į šią kelionę galės prisijungti sau patogiu metu.