Specialiame „Ignitis“ interneto seminare – visi atsakymai apie paramą saulės elektrinėms

2020 m. sausio 20 d.
Specialiame „Ignitis“ interneto seminare – visi atsakymai apie paramą saulės elektrinėms

Ar galima gauti paramą įsigijus saulės elektrinę ir kaip? Kokia tokių elektrinių nauda? Ką turiu žinoti, norėdamas gamintis elektrą iš saulės? Matydami augantį gyventojų susidomėjimą saulės elektrinėmis, „Ignitis“ ekspertai nusprendė atsakymus į šiuos ir panašius klausimus pateikti šiai temai dedikuotame interneto seminare.

Nuo šių metų sausio 2 d. pirmą kartą dėl finansinės paramos saulės elektrinių įsigijimui gali kreiptis tiek įsigijusieji nutolusias saulės elektrines, tiek jas įsirengusieji pas save namuose. Gyventojams tereikia iki sausio 31 d. pateikti atitinkamas paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Vis dėlto, jas pildant dažnam kyla ne vienas klausimas.

„Matome, kad kasmet auga tiek saulės elektrinių populiarumas, tiek gaminančiais vartotojais norinčiais tapti žmonių skaičius. Tai reiškia, kad ir klausimai apie finansinę paramą saulės elektrinėms ir pačius šių elektrinių projektus darosi vis aktualesni. Dėl to organizuojame pirmąjį interneto seminarą, kuriame į visus gyventojams rūpimus klausimus apie saulės elektrines tiesiogiai atsakys mūsų bendrovės specialistai“, – sako „Ignitis“ generalinis direktorius Darius Montvila.

Sudalyvauti virtualiame seminare ir daugiau sužinoti apie saulės energetiką, visi gyventojai kviečiami sausio 23 d., 15 val., prieš tai užpildžius registracijos formą. Ją galime rasti šiuo adresu: https://ignitis.lt/lt/apva-registracijos-forma/. Artėjant renginiui, prisijungimo prie seminaro nuoroda kiekvienam dalyviui bus atsiųsta elektroniniu paštu.

Galima susigrąžinti iki 3230 eurų

Iš viso 2020 m. bendra numatytos paramos saulės elektrinėms suma siekia 9 mln. eurų. Iš jų 4,5 mln. eurų bus skirti saulės elektrinių įrengimui individualiuose namuose, o likusieji 4,5 mln. eurų – nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti.

Minėtoji APVA parama yra išmokama įsigyjant iki 10 kW galios saulės elektrinę, už 1 kW įrengtos galios skiriant 323 eurus. Tai reiškia, kad maksimali suma, kurią gali susigrąžinti nutolusią saulės elektrinę arba saulės elektrinę individualiuose namuose įsirengę gyventojai, siekia 3230 eurų.