Ruošiantis naujam „Ignitis grupės“ etapui bus delistinguotos ESO ir „Ignitis gamyba“

2019 m. gruodžio 04 d.
Ruošiantis naujam „Ignitis grupės“ etapui bus delistinguotos ESO ir „Ignitis gamyba“

Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupės“ dukterinės įmonės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ pasitrauks iš biržos. Įmonių delistingavimui trečiadienį pritarta ESO ir „Ignitis gamybos“ visuotiniuose akcininkų susirinkimuose.

Siekiama įvertinti ir pasirinkti efektyviausias „Ignitis grupės“ finansavimo alternatyvas, įskaitant bendrovės akcijų pirminį viešą siūlymą (angl. Initial public offering, IPO), o tam būtinas nuosavo kapitalo struktūros išgryninimas – t.y. dukterinių bendrovių delistingavimas.

„Ignitis grupė“ trečiadienį jau pranešė, kad Finansų ministerijos gruodžio 3 dieną sudaryta darbo grupė išvadas dėl IPO turėtų pateikti iki kovo 1 dienos. Anksčiau preliminariai planuota, kad darbo grupė darbą baigs iki kitų metų liepos 1 dienos, tačiau įvertinus jau surinktą informaciją bei darbų apimtis, nuspręsta terminą paankstinti.

Visuotinių akcininkų susirinkimų metu buvo priimtas sprendimas išbraukti ESO ir „Ignitis gamybos” akcijas iš prekybos Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržoje.

Atsižvelgiant į tai, kad smulkieji akcininkai turėjo klausimų apie akcijų supirkimo kainą, „Ignitis grupės“, ESO ir „Ignitis gamybos“ atstovai po visuotinių akcininkų susirinkimų išklausė smulkiųjų investuotojų argumentus ir nuomones.

„Siekiame palaikyti dialogą su smulkiaisiais akcininkais ir išgirsti jų argumentus. Po šiandienos pokalbių su ESO ir „Ignitis gamybos“ akcininkais toliau vertinsime argumentus, artimiausiu metu teikdami Lietuvos bankui oficialaus siūlymo cirkuliarą“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Galutinę kainą ir premiją, kurią bendrovė mokės smulkiesiems akcininkams, patvirtins Lietuvos bankas, tvirtindamas oficialaus siūlymo cirkuliarą.

Apie planus delistinguoti dukterines bendroves „Ignitis grupė“ pranešė lapkričio 11 dieną.