Nepriklausomu elektros tiekėju „Ignitis“ jau pasirinko 7 iš 10 pirmojo etapo vartotojų

2020 m. lapkričio 11 d.
Nepriklausomu elektros tiekėju „Ignitis“ jau pasirinko 7 iš 10 pirmojo etapo vartotojų

Lapkričio pradžioje nepriklausomą elektros tiekėją jau pasirinko daugiau nei 23 tūkst. į pirmąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą patekusių vartotojų. Tarp jų 7 iš 10 nepriklausomu tiekėju pasirinko „Ignitis“. Tačiau naujuosius bendrovės planus ir pasiūlymus aktyviai renkasi ne tik į pirmąjį etapą patekę gyventojai, bet ir kiti norintieji.

Daug dėmesio sulaukia naujovė

Nors klientai sudaryti elektros tiekimo sutartis su „Ignitis“ gali keliais būdais, tačiau kol kas didžiausio dėmesio sulaukia www.ignitis.lt svetainė. Pastarojoje sudaryta beveik 40 procentų ligšiolinių sutarčių, likusios – klientų aptarnavimo centruose ir susisiekus su klientų aptarnavimo specialistais telefonu 1802 bei elektroniniu paštu.

Pasak „Ignitis“ Privačių klientų padalinio vadovo Andriaus Kavaliausko, itin didelio klientų susidomėjimo sulaukia pasiūlyta naujovė – elektros kainos fiksavimas 12 arba 24 mėnesiams. Pasirinkus šią galimybę, yra fiksuojama viena iš elektros kainos sudedamųjų dalių – tiekimo kaina.

„Tai rodo, kad galimybė prognozuoti savo išlaidas klientams yra itin svarbi ir ja aktyviai naudojamasi. Be to, matome ir nuolat augantį „Ignitis“ tinklalapyje esančios skaičiuoklės populiarumą. Pastaroji vartotojui pasiūlo jo poreikiams labiausiai atitinkantį planą bei labai greitai sudaryti naują sutartį – užtenka tik įvesti per mėnesį suvartojamos elektros energijos kiekį arba elektrai išleidžiamą pinigų sumą“, – sako A.Kavaliauskas.

Jis taip pat primena, kad visi klientai, pasirašę nepriklausomo tiekimo sutartis su „Ignitis“ iki gruodžio 10 d., vienerius metus gaus žaliąją energiją be papildomo mokesčio, tokiu būdu prisidedant prie gamtos taršos mažinimo.

Skirtingiems klientų poreikiams – trys planai

„Ignitis“ privatiems klientams, norintiems pasirinkti nepriklausomą tiekėją, šiuo meti siūlo tris elektros vartojimo planus – „Minimalus“, „Optimalus“ ir „Dinamiškas“.

Planas „Minimalus“ yra idealus tiems klientams, kurių suvartojamos elektros kiekis neviršija 2400 kWh per metus ir, kurie siekia sutaupyti dar daugiau. Tiems namų ūkiams, kuriuose per metus suvartojama daugiau nei 2400 kWh, siūloma rinktis planą „Optimalus“, kuris gali padėt sutaupyti nekeičiant savo įpročių.

Galiausiai planą „Dinamiškas“ rekomenduojama rinktis klientams, kurie žino, iš ko sudaryta elektros kaina ir kas lemia jos pokyčius bei kas domisi elektros birža. Tai naujo tipo, šiuolaikiškas planas, kurio kaina keisis kas mėnesį ir priklausys nuo vidutinės kainos elektros biržoje.

Aktualiausia beveik šimtui tūkstančių klientų

Išsirinkti vieną iš naujų „Ignitis“ pasiūlymų gali kiekvienas privatus elektros klientas, tačiau didžiausią dėmesį jiems turėtų skirti į pirmąjį elektros tiekimo rinkos liberalizavimo etapą patekę vartotojai. Tai klientai, per metus suvartojantys 5000 kWh ir daugiau elektros energijos. Tokių šiuo metu yra per 98 tūkstančiai. Pasirinkti elektros tiekėją šiai vartotojų grupei reikia iki gruodžio 10 d.

Nuo 2022 m. nepriklausomus tiekėjus turės būti pasirinkę į antrąją etapą patekę, nuo 1000 iki 5000 kWh suvartojantys vartotojai, o nuo 2023 m. – visi likusieji. Iš viso šalyje šiuo metu yra apie 1,6 mln. privačių elektros vartotojų.

Detaliau susipažinti su naujaisiais „Ignitis“ nepriklausomo tiekėjo planais ir sužinoti apie elektros rinkos tiekimo liberalizavimą klientai gali bendrovės internetinėje svetainėje www.ignitis.lt arba susisiekę su klientų aptarnavimo specialistais.