Šiaurės investicijų bankas skyrė paskolą Pomeranijos vėjo jėgainių parkui

2020 m. spalio 14 d.
AB „Ignitis grupė“ valdomai įmonių grupei priklausanti įmonė „Pomerania Wind Farm sp. z o.o“ sudarė paskolos sutartį su Šiaurės investicijų banku
  • Pomeranijos vėjo elektrinių parkas yra pirmasis „Ignitis grupės“ vystomas vėjo parkas ir vienas didžiausių vėjo parkų Lenkijoje.
  • Šiaurės investicijų banko (NIB) suteikta paskola, kartu su anksčiau Europos investicijų banko suteikta paskola padengs apie 70  proc. Pomeranijos vėjo parko projektui reikalingų investicijų.
  • Planuojama, kad  nuo 2021 m. pradėsiančiame veikti parke per metus bus pagaminama apie 300 GWh elektros energijos.

NIB suteikė iki 150 mln. zlotų (apie 33,5 mln. Eur) paskolą „Ignitis grupės“ dukterinės bendrovės „Ignitis renewables“ valdomai įmonei „Pomerania Wind Farm sp. z o. o.“. Ši paskola bus naudojama 94 MW galios Pomeranijos vėjo elektrinių parko projekto vystymui.

Pomeranijos vėjo jėgainių parką, kuris yra pirmasis tokio tipo „Ignitis grupės“ projektas Lenkijoje, sudarys 29 vėjo turbinos, kurių nominali galia siekia nuo 3 MW iki 3,3 MW. Šis vėjo jėgainių parkas bus vienas didžiausių kaimyninėje šalyje.

Šių metų kovą 258 mln. zlotų (apie 60 mln. Eur) paskolą Pomeranijos vėjo parko vystymui suteikė ir Europos investicijų bankas (EIB). NIB ir EIB suteiktos paskolos bendrai padengs apie 70 proc. šio vėjo parko projektui reikalingų investicijų.

Visa apimtimi parko jėgainės turėtų pradėti veikti 2021 m. pavasarį. Planuojama, kad parke per metus bus pagaminama apie 300 GWh elektros energijos. Tai padės švaria energija kasmet aprūpinti apie 160  tūkst. namų ūkių.

„Vėjo energija yra vienas iš tvariausių elektros energijos šaltinių. Šis projektas patieks papildomos atsinaujinančios energijos į tinklą ir netiesiogiai prisidės prie mažesnio išmetamų CO2 emisijų kiekio išstumdamas iš iškastinio kuro pagamintą elektrą“, – teigė Henrik Normann, NIB prezidentas ir generalinis direktorius.

„Pomeranijos vėjo elektrinių parkas prisidės prie spartesnės Lenkijos energetikos sistemos dekarbonizacijos ir ženkliai padidins „Ignitis grupės“ valdomą žaliosios gamybos pajėgumų portfelį. Be to, šis projektas sustiprins mūsų pozicijas sparčiai augančioje kaimyninės šalies atsinaujinančios energetikos rinkoje“, – sakė Darius Maikštėnas, „Ignitis grupės“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

Apie NIB:

NIB yra tarptautinė finansinė institucija, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. NIB suteiktas didžiausias galimas kredito reitingas – AAA/Aaa. Šį įvertinimą suteikė pirmaujančios reitingų agentūros „Standard & Poor’s“ ir „Moody’s“.

Apie „Ignitis grupę“:

„Ignitis grupė“ yra viena didžiausių tarptautinių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. Pagrindinė įmonės veikla apima elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimą bei žaliosios gamybos pajėgumų plėtrą. Grupė taip pat valdo strategiškai svarbius lanksčiosios gamybos pajėgumus, klientams tiekia elektros energiją ir dujas, siūlo saulės energijos, e-mobilumo, energijos vartojimo efektyvumo sprendimus ir kitas išmaniosios energetikos paslaugas namų ūkiams ir verslui. „Ignitis grupė“ veikia savo namų rinkose – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Suomijoje – bei vertina veiklos galimybes šalyse, kuriose vyksta esminiai energetikos pokyčiai.