Mažeikių vėjo parke liejami elektrinių pamatai, įkasta simbolinė kapsulė

2021 m. spalio 01 d.
Mažeikių vėjo parke liejami elektrinių pamatai, įkasta simbolinė kapsulė

Baigus pernai pradėtus kelių įrengimo ir kitus paruošiamuosius darbus, Mažeikių vėjo elektrinių parke įkasta simbolinė kapsulė. Projektas pereina į kitą – pačių vėjo elektrinių statybos – etapą. „Ignitis renewables“ vystomame parke iš viso bus pastatyta 14 vėjo elektrinių, kurių bendra instaliuota galia sieks 63 MW.

„Mūsų energetikos sektorius šiandien išgyvena milžinišką transformaciją. Kiekviena nauja jėgainė yra pavyzdys, kaip sparčiai mūsų šalis juda žaliosios energetikos ir energetinės nepriklausomybės link. Juolab, kad šiandieninės realijos pasaulinėje rinkoje tik dar kartą parodo, jog žalioji, atsinaujinanti energetika yra ne ateitis, o neišvengiama būtinybė. Taigi, kiekvienas vėjo jėgainių parkas prisideda prie energijos kainų stabilizavimo Lietuvoje”, - sakė energetikos ministras Dainius Kreivys kapsulės įkasimo ceremonijoje.

„Ignitis renewables“ Mažeikių vėjo elektrinių parką vysto įgyvendindama strateginį „Ignitis grupės“ siekį didinti žaliosios gamybos portfelį.

„Mažeikių vėjo parko projektas taps dar vienu mūsų Grupės indėliu, kuriant tvaresnę ir švaresnę ateitį bei prisidės siekiant ambicingo Lietuvos Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžto tikslo – 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos gaminti iš atsinaujinančių šaltinių“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

Statomas vėjo elektrines planuojama įrengti ir išbandyti iki kitų metų pabaigos, o švari energija vartotojams iš jų bus pradėta tiekti 2023 m. Bendra planuojamų investicijų į Mažeikių vėjo elektrinių parką suma sieks daugiau nei 80 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje „Ignitis grupės“ įmonėms priklauso keturi veikiantys vėjo elektrinių parkai, kurių bendra galia siekia 58 MW. Dar vienas vėjo parkas (18 MW) veikia Estijoje. Šių metų pavasarį pirmąją elektros energiją pagamino ir Grupei priklausantis 94 MW galios Pomeranijos vėjo elektrinių parkas Lenkijoje. Rugpjūčio mėn. Grupė pranešė apie pasirašytas sąlygines sutartis dėl trijų vystomų vėjo parkų Latvijoje, kurių bendra galia siekia apie 160 MW, įsigijimo.

Apie „Ignitis renewables“:

Įmonė valdo atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje bei yra atsakinga už efektyvų veikiančių vėjo elektrinių darbą, statomų parkų priežiūrą ir naujų vystymą. Plėtodama naujus energijos gamybos iš vėjo ir saulės projektus, „Ignitis renewables“ įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ siekį – iki 2030 metų išvystyti žaliosios gamybos pajėgumus, kurių instaliuota galia siektų 4 GW.