„Ignitis renewables“ pasirašė įsipareigojimą vietos bendruomenėms

2020 m. lapkričio 23 d.
foto

Atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje valdanti „Ignitis grupės“ įmonė „Ignitis renewables“ kartu su kitais Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) nariais, pasirašė įsipareigojimą vietos bendruomenėms. Šiuo dokumentu siekiama įvardyti ir detalizuoti esminius principus, kurių laikytis įsipareigoja vėjo energetikos projektus plėtojantys LVEA nariai.

„Ignitis renewables“ įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ siekį didinti žaliosios gamybos portfelį ir pastaraisiais metais aktyviai investuoja į vėjo parkus Lietuvoje ir užsienio šalyse. Statome porą naujų vėjo parkų ir planuojame turimų pajėgumų plėtrą, todėl bendradarbiavimas su bendruomenėmis mums itin svarbus. Suprantame, kad privalome suderinti vėjo energetikos plėtrą ir pridėtines vertes gyventojams, todėl skatiname abipusį dialogą su bendruomenėmis“, – sako „Ignitis renewables“ generalinis direktorius Aleksandr Spiridonov.

Asociacijos tarybos pasirašytas dokumentas apima tris esminius aspektus. Pirmasis – atviras dialogas su visomis suinteresuotomis šalimis (gyventojais, žemės savininkais, savivaldos institucijomis ir kt.) užtikrinant, kad joms būtų prieinama informacija apie projektus nuo ankstyvų planavimo stadijų. Antrasis – bendravimas ir bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis, suteikiant joms galimybių įsitraukti į procesus ir kartu atrasti konkrečiai vietovei svarbių pridėtinių verčių. Trečiasis – partnerystė su vietos rinkoje veikiančiais reikalingų paslaugų teikėjais, taip siekiant, kad vystomi projektai padėtų išlaikyti ir kurti darbo vietas regionuose.

Lietuvos vėjo energetikos sektoriaus įsipareigojimą vietos bendruomenėms galite rasti čia (nuoroda).

Šiuo metu Lietuvoje „Ignitis grupės“ įmonėms priklauso keturi veikiantys vėjo jėgainių parkai, kurių bendra galia siekia 58 MW, dar 18 MW galios vėjo parkas veikia Estijoje. Lenkijoje baigiamas įrengti 94 MW galios Pomeranijos vėjo elektrinių parkas, kuris turėtų pradėti veikti jau 2021 m. Po maždaug trejų metų žalią elektros energiją pradės gaminti ir Mažeikių vėjo jėgainių parkas, kurio bendra instaliuota galia sieks apie 63 MW.