„Ignitis grupė“ prisijungė prie klimato kaitos švelninimo technologijų fondo „World Fund“

2023 m. rugsėjo 07 d.
invest

Integruota atsinaujinančios energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ drauge su kitais instituciniais investuotojais prisijungė prie „World Fund“, investuojančio į energetikos ir kovos su klimato kaita sprendimus siūlančius startuolius. Taip „Ignitis grupė“ pradeda antrąjį investicijų į inovacijas per rizikos kapitalo fondus etapą. Iš viso „Ignitis grupė“ per „World Fund“ per 10 metų planuoja investuoti apie 25 mln. eurų.  

„Džiaugiamės galėdami per rizikos kapitalo fondą investuodami į klimato kaitos švelninimo technologijas ne tik siekti savo nulinio emisijų balanso tikslų, bet tuo pačiu ir prisidėti prie tvarios ateities kūrimo. Aiškiai matome, kad norint pasiekti ES klimato ir mūsų strategijos tikslus bei išlaikyti konkurencinį pranašumą, energetikos sektoriui yra kritiškai svarbu vystyti tokias technologijas. 18 mėn. trukusio tarptautinio viešojo pirkimo metu „World Fund“ dėl savo aiškios investicijų į klimato kaitos švelninimo technologijas metodikos, gebėjimo pritraukti investuotojus, kuriems rūpi klimato kaita, bei fondą sudarančios patyrusios komandos, kurioje dirba mokslo, verslo ir rizikos kapitalo ekspertai, pasirodė kaip konkurencingiausias rizikos kapitalo fondas“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.   

Šiame etape į „World Fund“ „Ignitis grupė“ investuoja drauge su „KfW Capital“, vienu didžiausių nacionaliniu plėtros banku pasaulyje.  

„Mes tai matome kaip stiprų signalą klimato technologijoms Europoje, ypač atsižvelgiant į sulėtėjusias rizikos kapitalo investicijas“, - sako Daria Saharova, viena iš „World Fund“ vadovaujančių partnerių.  

2023 m. pirmojoje pusėje investicijos į klimato technologijas lėtėjo – kapitalo, investuojamo šiame sektoriuje, lygis nuo 2022 m. I ketv. iki 2023 m. I ketv. sumažėjo 57,6 procentais. Tai lėmė palūkanų normų šuolis, bei infliacija ir recesija Europoje. Tačiau, pasak D. Saharovos, „World Fund“ šios tendencijos nepalietė.  

„Ignitis grupė“ sprendimą investuoti į antrąjį rizikos kapitalo fondą priėmė atsižvelgusi į gerus 2017 m. įsteigto pirmo fondo rezultatus bei siekiant įgyvendinti ambicingą tikslą – iki 2040-2050 m. pasiekti nulinį emisijų balansą. Pirmasis fondas „Smart Energy Fund powered by Ignitis group“, valdomas Contarian Ventures, šiemet jau atnešė 15,6 mln. eurų grąžą, kai į fondą Grupė iš viso investavo apie 11 mln. eurų 

Naujojo fondo valdytojas „World Fund“ yra pirmaujantis Europos klimato rizikos kapitalo fondas, investuojantis į klimato technologijas, turinčias didelį klimato kaitos mažinimo potencialą. Fondas „World Fund“ investuoja į Europos technologijas nuo energetikos, maisto, žemės ūkio ir žemės naudojimo iki statybinių medžiagų, gamybos ir transporto. Investicijų komandą sudaro inžinieriai, fizikai, chemikai, biologai, ankstyvojo ir augimo etapo investuotojai.