„Ignitis grupė“ apdovanota už didžiausią lietuvišką investiciją Lenkijoje

2019 m. gruodžio 05 d.
„Ignitis grupė“ apdovanota už didžiausią lietuvišką investiciją Lenkijoje
Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ laimėjo prizą aštuntus metus iš eilės rengiamuose Lenkijos verslo apdovanojimuose. Už vystomą Pomeranijos vėjo parko projektą grupė gavo apdovanojimą kategorijoje „Didžiausia lietuviška investicija Lenkijoje 2019“. Lenkijos ambasados Lietuvoje rengiamuose verslo apdovanojimuose vertinamos dvišalius ekonominius Lietuvos ir Lenkijos santykius plėtojančios šių šalių įmonės.

Lenkijos ambasada „Ignitis grupę“ į apdovanojimų nominantų sąrašą įtraukė už bendrovės indėlį plėtojant atsinaujinančios energetikos projektus Lenkijoje. Šį apdovanojimą galima laikyti ir gerų ekonominių santykių tarp Lenkijos ir Lietuvos įrodymu.

„Lietuva jau ilgus metus yra svarbus mūsų partneris, o investicijos į Lenkijos atsinaujinančios energetikos sektorių yra svarbi šios partnerystės dalis. Džiaugiamės, galėdami sujungti jėgas su augančia ir globaliai konkurencinga energetikos bendrove abiem šalims svarbioje srityje – atsinaujinančios energetikos plėtojime. Labai vertiname bendradarbiavimą su „Ignitis grupe“. Nuoširdžiai sveikinu nugalėtoją ir tikiuosi, kad Lenkijos ir Lietuvos partnerystė ir toliau suteiks daugybę progų bendradarbiauti“, – sako Urszula Doroszewska, Lenkijos ambasadorė Lietuvoje.

„Mums yra didžiulė garbė priimti šį apdovanojimą. Vienas iš prioritetų, įtvirtintų „Ignitis grupės“ strategijoje 2030, yra atsinaujinančios energetikos pajėgumų didinimas, kurio dėka tiek Lietuva, tiek Lenkija taps labiau energetiškai sumaniomis šalimis. Tikime, kad kartu su savo partneriais Lenkijoje galime pasiekti didelę pažangą. Šis įvertinimas mums yra įrodymas, kad esame teisingame kelyje. Laukiame sėkmingai įgyvendinamų ir naujų projektų ateityje“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

94 MW galios Pomeranijos vėjo parkas pradės veikti 2021 m., o investicijos į jį siekia apie 127 mln. eurų. Šis projektas laimėjo Lenkijos atsinaujinančių energijos išteklių skatinamųjų tarifų aukcioną. Šiuo metu Pomeranijos vėjo parkas yra antras pagal dydį vėjo parkas statomas Lenkijoje ir planuojama, kad jis pagamins tiek energijos, kiek užtektų aprūpinti elektra beveik 160000 namų ūkių ištisus metus.