„Lietuvos energijos“ patirtis kovoje su korupcija perduodama kitoms įmonėms

2019 m. gegužės 10 d.
Viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energija“, siekianti užtikrinti aukščiausius skaidrumo ir antikorupcinius reikalavimus, pakvietė įmones bei valstybės institucijas pasidalinti patirtimi kaip užkardyti galimą korupciją ir užtikrinti skaidrią veiklą. Grupės surengtoje diskusijoje apie pranešėjų apsaugos įstatymą penktadienį dalyvavo daugiau nei 30 įmonių ir institucijų atstovų.
 
Šiemet įsigaliojo pranešėjų apsaugą įtvirtinantis įstatymas, kuris neleidžia pranešėjo atleisti iš darbo, pažeminti pareigose ar kitaip persekioti. „Lietuvos energijos“ grupėje sukaupta ilga patirtis užtikrinant korupcijos prevenciją bei sudarytos sąlygos apie pažeidimus pranešti anonimiškai.
 
„Lietuvos energijos“ strateginis tikslas yra skaidrumas ir tai įgyvendiname konkrečiais darbais. Grupė užtikrina galimybes anonimiškai pranešti apie korupcijos atvejus ir rūpinasi aukščiausiais skaidrumo standartais. Neabejoju, kad mūsų patirtis gali būti pritaikoma ir įgyvendinant Pranešėjų apsaugos įstatyme iškeltus tikslus“, – konferencijoje sakė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
Grupė siekia įdiegti vieną moderniausių korupcijos prevencijos vadybos sistemų ir sertifikuotis pagal tarptautinį ISO 37001 standartą. Tai numatyta ir „Lietuvos energijos“ strategijoje LE 2030.
 
„Rinkai siunčiame aiškų signalą, kad keliame aukščiausius įmanomus skaidrumo standartus grupėje. Be abejo, norime tuos standartus padėti pritaikyti ir kitose įmonėse ir įstaigose, todėl patirtimi dalijamės su kolegomis. Tikiu, kad „Lietuvos energija“ jau tapo pavyzdžiu korupcijos prevencijos srityje“, – teigė „Lietuvos energijos“ Prevencijos, rizikos valdymo ir atitikties tarnybos direktorius Vaidas Žiedelis.
 
Kartu su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) organizuojama konferencija „Pranešėjų apsaugos įstatymo taikymo geroji praktika ir iššūkiai“ yra antrasis tokio pobūdžio renginys, skirtas korupcijos prevencijos specialistams. Jame dalyvauja „Lietuvos energijos“, Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, kitų institucijų ir valstybės valdomų įmonių atstovai.