„Lietuvos energijos“ investicijos CO2 emisijas kasmet mažins 700 tūkst. tonų

2019 m. liepos 02 d.
Viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse „Lietuvos energija“ iš žaliųjų obligacijų gautas lėšas panaudojusi įvairiems projektams Lietuvoje įgyvendinti, prognozuojama, kasmet anglies dvideginio emisijas sumažins 700 tūkst. tonų. Tokia informacija atskleidžiama grupės išplatintame laiške investuotojams apie žaliąsias obligacijas.
 
Iki šiol „Lietuvos energija“ į žaliosios energetikos projektus iš 600 mln. eurų žaliųjų obligacijų viso yra investavusi 472 mln. eurų. Iš jų 292,7 mln. eurų buvo panaudota energijos efektyvumo didinimo projektams, 102,6 mln. eurų – atsinaujinančios energijos projektams, 72,3 mln. eurų – oro taršos mažinimui ir prevencijai, 5,1 mln. eurų buvo investuota į netaršaus transporto projektus.
 
„Viena iš „Lietuvos energijos“ veiklos strateginių krypčių yra žalioji generacija – vėjo, saulės, biokuro ir atliekų šaltinių elektros gamybai pajėgumų plėtra. Grupės investicijos į žaliosios energetikos projektus kuria Lietuvai ne tik ekonominę, bet ir gamtosauginę naudą. Kad geriau įsivaizduotume mastą, 700 tūkst. CO2 tonų per metus vidutiniškai išskiria apie 152 tūkst. lengvųjų automobilių. Tad mažindami CO2 emisijas prisidėsime prie oro taršos mažinimo ir aplinkos saugojimo“, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.
 
Siekianti užtikrinti aukščiausius skaidrumo reikalavimus „Lietuvos energija“ yra įsipareigojusi kartą per metus investuotojams pateikti ataskaitą apie savo žaliąsias obligacijas. Grupė skaidrumui prieš investuotojus ir partnerius, kaip vienam iš strateginių prioritetų, skiria ypatingą dėmesį.
 
Pernai „Lietuvos energijos“ pateikta ataskaita „Climate Bonds Initiative“ organizacijos buvo įvertinta kaip viena geriausiai paruoštų tokio tipo ataskaitų, o Lietuva dėl to pripažinta kokybiškiausiai investuotojus informuojančia valstybe. Antrai pagal dydį pasaulyje biržų operatorei „Nasdaq“ priklausančių Baltijos šalių akcijų biržų metiniuose apdovanojimuose „Lietuvos energija“ yra nugalėjusi kategorijoje „Geriausias ryšių su investuotojais obligacijų emitentas“. Lietuvos energetikos įmonių grupė pelnė pripažinimą už geriausius ryšius su investuotojais tarp obligacijų emitentų bei vystant „žaliąsias“ investicijas regione.
 
Žaliosiomis obligacijomis pritrauktas lėšas „Lietuvos energija“ įsipareigojo panaudoti tik tų investicijų finansavimui, kurios skirtos žaliosios energetikos projektams. „Lietuvos energijos“ žaliųjų obligacijų planui (angl. Green Bond Framework) aukščiausią žalumo kategoriją yra suteikęs nepriklausomas Norvegijos klimato tyrimų institutas „Cicero“ ir Švedijos aplinkosaugos institutas.
 
Daugiau informacijos rasite laiške investuotojams: https://www.le.lt/files/185/9/15_0/GREEN%20BOND%20INVESTOR%20LETTER%202018.pdf