Išmaniosios energetikos fondas investavo į žaliąją vandenilio gamybą plėtojančią Izraelio bendrovę

2019 m. spalio 29 d.
Išmaniosios energetikos fondas investavo į žaliąją vandenilio gamybą plėtojančią Izraelio bendrovę

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis grupės“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į inovatyvią ir aplinkai draugiškesnę vandenilio gamybos technologiją plėtojančią Izraelio bendrovę „H2Pro“. Pastaroji technologija leidžia iš kiekvienos kilovatvalandės išgauti 30 proc. daugiau vandenilio nei taikant įprastinį elektrolizės metodą. 

Iš viso išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas į „H2Pro“ investavo daugiau nei 252 tūkst. eurų. Be to, investicijas į Izraelio startuolį nukreipė ir automobilių gamintoja „Hyundai“ bei dar kelios įmonės. Vienu iš „H2Pro“ įkūrėjų bei dabartiniu įmonės generaliniu direktoriumi yra garsiosios susirašinėjimų programėlės „Viber“ kūrėjas Talmonas Marco.

„H2Pro“ įkūrėjų komanda plėtoja savo išrastą vandenilio išgavimo technologiją „E-TAC“ (angl. Electrochemical-Thermally Activated Chemical), kuri laikoma inovatyvia, švaria, nebrangia ir saugia.

„Vandenilis dažnai yra laikomas daug vilčių teikiančiu ateities kuru. Tolesnis žaliųjų jo gamybos technologijų plėtojimas, kuriuo užsiima „H2Pro“, leistų ne tik smarkiai sumažinti oro taršą, bet ir šiuo metu egzistuojančią priklausomybę nuo iškastinio kuro visame pasaulyje. Be to, prognozuojama, kad ateityje vandenilio panaudojimo sričių bus vis daugiau“, – teigia „Ignitis grupės“ generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Skaičiuojama, kad šiuo metu iš iškastinio kuro, pavyzdžiui gamtinių dujų, išgaunamo vandenilio gamyba atsakinga už 2 proc. pasaulinio į atmosferą išmetamo anglies dvideginio (CO2) kiekio per metus. Todėl „H2Pro“ komandos išrastas švaresnis bei žalesnis vandenilio gamybos būdas laikomas vienu iš sprendimų prisidedant prie aplinkos tausojimo.

Pati Izraelio bendrovė planuoja per ateinančius penkerius metus sumažinti iš atsinaujinančių išteklių išgaunamo vandenilio produkcijos kainą iki iš iškastinio kuro išgaunamo vandenilio kainų lygio.

„Džiaugiamės uzsimezgančia partneryste su „H2Pro“, kuri vysto šią švaraus ir tvaraus kuro gamybos technologiją. Įmonės įkūrėjų sukaupta ilgametė patirtis leidžia tikėtis, kad jau greitai jie pasauliui pristatys ekonomiškiausią bei efektyviausią vandenilio gamybos būdą“, – sako „Contrarian Ventures“ vykdomasis partneris Rokas Pečiulaitis.

Išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Ignitis grupės“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Ignitis grupės“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Inovacijų centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės ir Atviros kultūros programas.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Ignitis grupė“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Ignitis grupe“ kuruoja akseleravimo programą „Accelerator One“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.