Išmaniosios energetikos fondas investavo į lietuvių startuolį „LastMile“

2019 m. liepos 30 d.
lastmile

„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į išmaniuosius energetikos sprendimus pritaikantį lietuvių startuolį „LastMile“. Startuolis sukūrė platformą, kurios pagalba naudojant elektrinį ir miesto neteršiantį transportą gyventojai ir įmonės gali paprastai užsisakyti prekes ir gauti jų pristatymą per valandą.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas į „LastMile“ startuolį investavo 50 tūkst. eurų. Šią pirminę investiciją „LastMile“ panaudos savo verslo ir platformos vystymui.


„Energetika ir aplinką tausojantis transportas tampa vis labiau susiję. Tokio verslo modelio kaip „LastMile“ dėka atsiranda galimybė didinti elektrinio transporto kiekį, mažinti tradicinį kurą naudojančio transporto kiekį ir teigiamai veikti oro taršą, ypač miestuose“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.


„LastMile“ miestuose veikiančioms prekybos vietoms suteikia galimybę turėti visą elektroninei komercijai reikalingą platformą, su vienos valandos prekių pristatymo paslauga iki galutinio pirkėjo durų. Miesto gyventojams prekių pristatymo greitį užtikrina pasaulyje vis didesnį pagreitį įgaunantis dalinimosi ekonomikos principas, kuris tuo pačiu suteikia galimybę miesto gyventojams laisvu laiku užsidirbti papildomai išvežiojant prekes.

„Paslaugą sieksime teikti su aplinkos neteršiančiu transportu – tyliais elektriniais motoroleriais ir dviračiais. Siūlomo sprendimo dėka atsiranda galimybė prekes pristatyti per valandą, tausoti gamtą ir nedidinti transporto kiekio miestuose, o juos optimizuoti“, – teigia „LastMile“ vadovas Tadas Norušaitis.

„LastMile“ komanda sukūrė rinkoje trūkstamą ir daug potencialo turinčią platformą, kuri tausos energijos resursus ir mažins taršą. Augdamas startuolis prisidės prie miesto transporto priemonių bei jų infrastruktūros elektrifikacijos. Jungtinėse Amerikos valstijose ir Azijoje tokie sprendimai jau yra plačiai paplitę, o Europoje jų poreikis taip pat auga. Džiaugiamės šia investicija, nes galėsime padėti „LastMile“ startuoti Lietuvos ir sėkmingai plėstis kitose rinkose“, – sako „Contrarian Ventures“ vadovaujantis partneris Rokas Pečiulaitis.

Išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės, Atviros kultūros. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti leinnovationhub.com.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.