Išmaniosios energetikos fondas investavo į Estijos startuolį „Hepta Airborne“

2019 m. birželio 07 d.
„Contrarian Ventures“ valdomas „Lietuvos energijos“ Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas investavo į Estijos startuolį „Hepta Airborne“, kurio sukurta bepilotė skraidyklė (dronas) kartu su programine įranga leidžia elektros linijas tikrinti be tiesioginio žmogaus įsikišimo.
                            
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas į „Hepta Airborne“ startuolį investavo 300 tūkst. eurų.
 
„Nuosekliai investuojame į sprendimus, kurie galėtų padėti efektyvinti mūsų turimos infrastruktūros priežiūrą. Šiuo metu didžioji dauguma elektros skirstymo tinklo apžiūros darbų yra atliekami reguliarių žmogaus patikrinimų metu. Tai pakankamai imlus laikui ir kaštams procesas, todėl „Lietuvos energija“ iki 2024 metų siekia sukurti ir įdiegti sprendimą, kuris leistų automatizuoti elektros skirstymo tinklo apžiūros procesą“, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.
 
„Hepta Airborne“ startuolis, savo veiklą pradėjęs prieš kiek daugiau nei metus, sukūrė technologiją, leidžiančią elektros linijų priežiūrą atlikti greitai bei tiksliai nustatyti gedimus. Startuolio sukurta bepilotė skraidyklė savo darbą atlikti gali bet kurioje vietovėje nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų. Didelis dėmesys yra skiriamas ir greitam reagavimui į situacijas po ekstremalių oro sąlygų, nes tai leis užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą vartotojams. Šiuo metu „Hepta Airborne“ startuolis turi klientų keturiose energijos skirstymo rinkose.
 
„Vystant produktą ypatingas dėmesys buvo skiriamas iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduria energijos sektorius, sprendimams. Mūsų komanda daug laiko skyrė elektra ir dujomis varomų bepiločių skraidyklių (dronų) sukūrimui. Dėl jų galime užtikrinti, kad duomenų klientams surinkimas vyks sklandžiai ir efektyviai. Šiuo metu mūsų sukurta bepilotė skraidyklė be pertraukos gali skristi 6 valandas, o techninei analizei sukurtos duomenų apdorojimo platformos“, – teigia „Hepta Airborne“ generalinis direktorius Henri Klemmer.
 
„Lietuvos Energijos“ įsteigtas fondas, valdomas „Contrarian Ventures“, jau yra investavęs į Prancūzijos ir JAV startuolį „Sterblue“, lietuvių įmonę „Aerodiagnostika“. „Lietuvos Energijos“ įmonė „Energijos Skirstymo Operatorius“ (trumpiau ESO) su rinkos dalyviais taip pat kuria dirbtiniu intelektu grįstą sprendimą, kuris padėtų automatiškai apdoroti iš bepiločių skraidyklių (dronų) surinktą informaciją. „Contrarian Ventures“ vadovaujančiojo partnerio Roko Pečiulaičio teigimu, galimybė efektyviai vykdyti elektros linijų gedimų prevenciją yra vienas esminių elementų, siekiant vartotojams užtikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą: „Sekame, kas vyksta energetikos infrastruktūros patikros rinkoje ir tikime, kad „Hepta Airborne“ siūlomi sprendimai prisidės prie efektyvaus, greito informacijos surinkimo ir kokybiško jos apdorojimo“.
 
Išmaniosios energetikos fondas yra viena iš keturių „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro krypčių, kuria siekiama į grupę pritraukti energetikos sektoriaus inovacijas bei talentus, skatinti energetikos startuolių verslų augimą.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas prisideda prie „Lietuvos energijos“ Inovacijų centro Atviro finansavimo programos. Centras taip pat apima Atviros infrastruktūros, Atviros partnerystės, Atviros kultūros. Apie jas daugiau potencialūs partneriai gali sužinoti leinnovationhub.com.
 
Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.
Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.