„Ignitis“ tapo lyderiu Suomijos dujų rinkoje

2020 m. sausio 13 d.
 „Ignitis“ tapo lyderiu Suomijos dujų rinkoje

Per pirmąsias dvi veiklos Suomijoje savaites bendrovė „Ignitis“ tapo didžiausiu alternatyviu dujų tiekėju šioje Šiaurės šalyje. Bendrovė pažymi, kad nuo šių metų sausio 1 d. konkurencijai atsivėrusi Suomijos dujų rinka vietos vartotojams jau atnešė nemažai palankių pokyčių – pradedant žemesnėmis kainomis, baigiant pagal individualius poreikius pritaikytomis dujų tiekimo sutarčių sąlygomis.

Ilgą laiką tik nuo vieno gamtinio dujų tiekėjo priklausiusiems Suomijos vartotojams galimybę rinktis sudarė 2020 m. sausio 1 d. pradėjusi veikti dujotiekio jungtis „Balticconector“. Pastaroji eina Baltijos jūros dugnu ir jungia Estiją su Suomija.

„Analizuodami pirmųjų sausio savaičių dujų srautus per „Balticconector“ matome, kad „Ignitis“ tapo didžiausiu alternatyviu dujų tiekėju Suomijoje. Tam tikromis dienomis mūsų tiekiamų dujų dalis per naująją dujotiekio jungtį viršija ir 40 proc. Džiaugiamės, kad dujų tiekimo paslaugą mums jau patikėjo stambiausios Suomijos bendrovės, tarp kurių yra ne tik šalies pramonės, bet ir skirstomųjų tinklų verslo atstovai.

Šiandien Suomijos vartotojai turi ne tik galimybę rinktis iš ko pirkti gamtines dujas, bet ir atvirose diskusijose su tiekėjais siekti dujų tiekimo sutarčių pritaikymo atsižvelgiant į jų poreikius“, – teigia Haroldas Nausėda, „Ignitis“ valdybos narys, atsakingas už Verslo klientus ir tarptautinę plėtrą.

Bendrovės „Ignitis“ siūlomos dujų kainos yra susietos su Europos dujų biržų kainų indeksais, o jų kainodarą lemia rinkos dėsniai. Didžiausiems Suomijos dujų vartotojams bendrovė siūlo ir nestandartinius individualius dujų tiekimo sprendimus. Skaičiuojama, kad dėl šių priežasčių klientams Suomijoje tiekiamos dujos gali būti iki penktadalio pigesnės, nei buvo iki rinkos monopolio panaikinimo šalyje.

„Ignitis“ atstovai pažymi, kad šiuo metu naujoji „Balticconector“ jungtis yra išnaudojama pilnu pajėgumu, o per ją patiekiamas paros dujų srautas viršija 28 tūkst. MWh. Pastebima, kad nuo pat pirmosios veiklos dienos per dujotiekio jungtį transportuojamų dujų poreikis viršija technines dujotiekio galimybes.

„Šių metų sausio 1 d. pradėjus veikti „Balticconector“, tą pačią dieną Suomijoje veiklą pradėjo ir regioninė dujų birža „GET Baltic“. Fiksuojame, kad dujų kainų lygis ir jų kintamumas, lyginant tris mūsų regiono kainų zonas, yra didžiausias būtent Suomijoje. Nepaisant to, šių metų sausį dujų kainos šioje šalyje, palyginus su 2019 m. gruodžiu, krito daugiau kaip 20 proc. Prognozuojame, kad vasarį jų kaina galėtų sumažėti dar bent 10 proc.“, – atkreipia dėmesį H. Nausėda.

„Ignitis“ yra didžiausias elektros ir dujų tiekėjas Lietuvoje, teikiantis visas svarbiausias energetikos paslaugas daugiau kaip 1,6 mln. mūsų šalies gyventojų ir apie 14 tūkst. įmonių. Bendrovė savo veiklą tiesiogiai arba per dukterines bendroves šiuo metu vykdo ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje bei Suomijoje.