Apie vėjo energetiką

 

Vėjo energetika pažangumu ir sparčiu technologiniu progresu išsiskiria iš kitų energijos iš atsinaujinančių išteklių rūšių. Iš vėjo pagaminta energija mažina oro taršą ir lėtina klimato kaitą, padeda užtikrinti energetinį saugumą bei sumažinti iškastinio kuro importą.

Vėjo energijos šaltiniai yra neišsenkantys, o plečiant vėjo energetikos sektorių yra kuriamos naujos darbo vietos, skatinama regioninė plėtra ir inovacijos.

Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją įgyvendinanti Lietuva turi ambicingą tikslą ateityje iš atsinaujinančių šaltinių gaminti 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos. Siekiant šio tikslo, vėjo energetikos vaidmuo toliau stiprės – ilgainiui vėjo jėgainių parkuose turėtų būti pagaminama daugiau nei 50 proc. Lietuvai reikalingos elektros energijos.

Image removed.

Sausumos vėjo energetika

Vystyti vėjo energetiką Lietuvoje yra palankios sąlygos. Čia nėra natūralių barjerų (pvz., kalnų), galinčių užstoti vėją. Pasitelkiant moderniausias technologijas, vėjo jėgaines galima statyti nebūtinai tik pajūrio teritorijose.

Siekiant įgyvendinti Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatytus tikslus didinti elektros energijos gamybą Lietuvoje, jūriniam vėjui tenka ypač svarbus vaidmuo. Lietuva mato didelį potencialą jūrinio vėjo plėtrai Baltijos jūroje, kadangi elektros energijos gamyba iš jūrinio vėjo yra efektyvesnė ir turi didesnį potencialą nei sausumoje.

jūrinė

Jūrinė vėjo energetika

„Ignitis grupės“ strateginis partneris jūrinio vėjo parkų projektų vystymui yra „Ocean Winds“ (OW), kurią įkūrė Europos energetikos lyderės „Engie“ bei EDPR, valdančios apie 30 GW galios atsinaujinančių energetikos išteklių pajėgumus visame pasaulyje.

„Ignitis grupė“ su partneriu sieks kartu dalyvauti nuo 2023 m. vyksiančiuose jūrinio vėjo parkų aukcionuose Lietuvoje.

Jei partnerės drauge plėtos planuojamą jūrinio vėjo parko projektą Lietuvoje, kurio galia, kaip numatoma, galėtų siekti apie 700 MW „Ignitis grupei“ šiame projekte priklausys 51 proc., o strateginiam partneriui OW 49 proc. akcijų. Ekspertų vertinimu, investicijos į tokio dydžio projektą gali siekti iki 1,5 mlrd. eurų. Tai reiškia, kad dėl šios strateginės partnerystės, bendra užsienio investicijų suma į Lietuvos jūrinio vėjo energetiką gali viršyti 700 mln. eurų.

„Ignitis renewables“

„Ignitis renewables“ valdo atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje bei yra atsakinga už efektyvų veikiančių vėjo jėgainių darbą, statomų parkų priežiūrą ir naujų vystymą. Vykdydama naujus energijos gamybos iš vėjo ir saulės projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ siekį didinti žaliosios generacijos portfelį.

Veikiantys vėjo jėgainių parkai
Valdanti įmonė Vietovė Vėjo jėgainių skaičius

Galia (MWe)

Komercinės veiklos pradžia
Eurakras Jurbarko r. 8 24 2016
Vėjo gūsis, Liepynė Kretingos r. 6 9 2010.03
Vėjo gūsis, Kreivėnai III Tauragės r. 5 10 2010.12
Tuuleenergia Mali ir Tamba, Estijoje 6 18 2014
Vėjo vatas Tauragės r. 7 15 2011.11
Vystomi vėjo jėgainių parkai
Valdanti įmonė Vietovė Vėjo jėgainių skaičius

Galia (MWe)

Komercinės veiklos pradžia
Pomerania Pomeranijos regionas Lenkijoje 29 94 2021
UAB „VVP investment“ Mažeikių raj. 15 63 2022

kaimynystė

Vėjo jėgainių parkų kaimynystė

Statant vėjo jėgainių parkus susitinkama, bendraujama su žemės savininkais, bendruomenėmis, savivaldybių atstovais ir kitomis suinteresuotomis šalimis. Atsakoma į visus kylančius klausimus.

„Ignitis renewables“ yra atvira bendradarbiavimo, kuris kurtų tvaresnį pasaulį, pasiūlymams.
Mūsų misija yra kurti energetiškai sumanų pasaulį, todėl mums rūpi aplinka, kurioje veikiame.

Matote bendradarbiavimo galimybių? Susisiekite el.paštu renewables@ignitis.lt

vėjas

Naudinga medžiaga

Kaip atsiranda energija iš atsinaujinančių energijos išteklių ir kaip tokia energija prisideda prie klimato kaitos mažinimo? 

Kviečiame su vėjo energetikos privalumais susipažinti skaitant knygelę „Tepučia vėjas“.

Skaityti arba atsisiųsti knygelę